پیرو دعوت‌نامه شماره 30/385مــورخ 98/07/13؛ هشتاد و هفتمین  جلسه علنی دوره پنجم شورای اسلامی شهر وحیدیه روز دوشنبه 15 مهر ماه 98 رأس ساعت 14:00 با حضور اعضای شورا ، جناب آقای مهندس سلامت بخش شهردار شهر وحیدیه ، جناب آقای صیفوری ریاست  اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار، جناب آقای رضایی معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار ، جناب آقای قنبریان مسئول اداره ورزش و جوانان شهر وحیدیه و نماینده ورزشکاران شهر وحیدیه با محوریت بررسی و حل مشکل ورزشکاران و اماکن ورزشی با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید در محل دفتر شورا تشکیل و جلسه وارد دستور كار گرديد . در ادامه جناب آقای ششدهی راد ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به مدعوین جلسه ، فرارسیدن هفته نیروی انتظامی به همه سبزپوشان عرصه نظم و امنیت تبریک و به اهمیت دو نعمت الهی سلامت و امنیت در جامعه پرداخت که نبود این دو نعمت باعث هرج‌ومرج نارضایتی در شهر و جامعه در پی خواهد داشت .

وی در ادامه به مسائل و مشکلات کمی و کیفی ورزشکاران اشاره و  افزود: با توجه به اینکه شهر وحیدیه  دارای استعدادهای درخشان در عرصه ورزشی در سطح ملی و بین‌المللی بوده لذا می‌بایست در این حوزه نسبت به برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلندمدت و ایجاد زیرساخت‌های مناسب اقدام نمود . رئیس شورا اذعان داشت: همگانی نمودن ورزش جزء اولویت‌های مهم مجموعه مدیریت شهری بوده که تاکنون اقدامات خوبی در این حوزه از قبیل برگزاری پیاده‌روی خانوادگی ، مسابقات موتورسواری، مسابقه دوچرخه‌سواری و مسابقات تیراندازی برگزار نموده که باعث نشاط اجتماعی در شهر گردیده است .

ششدهی راد رئیس شورای اسلامی شهر وحیدیه در ادامه به مسائل و مشکلات فضاهای ورزشی و ورزشکاران شهر وحیدیه از قبیل  مشکلات سخت‌افزاری ، بهداشتی و نظارتی اماکن ورزشی ایراد و از ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهر وحیدیه خواستار پیگیری و رفع مشکلات فوق شدند.

در ادامه جناب آقای مهندس سلامت بخش شهردار شهر وحیدیه ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از پیگیری شورای شهر در خصوص برگزاری این جلسه عنوان نمودند: با توجه به اینکه رسالت و وظیفه ذاتی اداره ورزش و جوانان ارتقاء و توسعه ورزش بوده ، مجموعه مدیریت شهر در راستای رفاه و سلامت و نشاط اجتماعی شهروندان نسبت به احداث فضاهای ورزشی مناسب و متنوعی در نقاط مختلف شهر اقدام و در اختیار اداره ورزش و جوانان نموده که متأسفانه به علت اینکه اداره مربوطه این فضاها را در اختیار بخشی خصوصی قرار داده ، مشکلات فراوانی برای ورزشکاران به وجود آورده که زمینه‌ساز عدم ارائه خدمات مطلوب و نارضایتی ورزشکاران را در پی داشته است.

در ادامه جلسه جناب آقای صیفوری ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار از تلاش‌های بی‌دریغ اعضای شورا و شهردار محترم شهر وحیدیه در راستای توسعه و اعتلای ورزش و اماکن ورزشی، همت ویژه‌ای داشته تقدیر و تشکر نمودند و عنوان داشت با توجه اینکه سرانه ورزش برای هر نفر حدود 2 مترمربع می‌باشد ، خوشبختانه این سرانه با توجه تعداد سالن‌های ورزشی در شهر وحیدیه قابل‌قبول و رضایت‌بخش است که نشان از توجه مجموعه مدیریت شهری به موضوع ورزش است. و همچنین بیان داشت با توجه به اینکه اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار در سالهای گذشته به علت بدهی‌های مالی و عدم بودجه کافی دچار مشکلات فراوانی بوده و قادر به رسیدگی به امکان ورزشی نبوده که این موضوع باعث گله‌مندی و نارضایتی ورزشکاران شهر شده که به زودی نسبت به حل این مشکلات اقدام عاجل صورت خواهد پذیرفت .

در ادامه جلسه هریک از نماینده ورزشکاران شهر وحیدیه مطالبی در خصوص مسائل و مشکلات موجود رشته‌های مختلف به شرح ذیل عنوان و خواستار پیگیری و رفع آن شدند.

  • عدم ارائه خدمات مطلوب و شایسته اماکن ورزشی از قبیل مشکلات سیستم گرمایشی و سرمایشی ، عدم بهداشت مناسب و نبود رختکن ، عدم نور کافی ، نبود استاندارد مناسب در سالن‌های ورزشی و عدم امنیت کافی برای بانوان ورزشکار
  • عدم نظارت مستمر اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار از سالن‌ها و اماکن ورزشی که به بخش خصوصی واگذارشده ، عدم خدمات‌رسانی مطلوب و نارضایتی ورزشکاران را به وجود آورده است .
  • عدم‌حمایت شایسته از قهرمانان مدال‌آور در سطوح مختلف استانی و کشوری .
  • عدم پیگیری اداره ورزش و جوانان در خصوص دیوارکشی سالن ورزشی شهید عبدالحسینی محله جوقین که شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی از قبیل سرقت و امنیت لازم برای ورزشکاران را در پی داشته است .
  • نیاز مبرم و ضروری ورزشکاران رزمی به وسایل ورزشی از قبیل کیسه‌بوکس ، رینگ ، میت ورزشی و سایر تجهیزات موردنیاز

در پایان جلسه جمع‌بندی لازم تصميمات اتخاذ و مقرر گرديد:

  • اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار ظرف مدت سه ماه نسبت به خرید و تجهیز امکانات ورزشی ورزشکاران رزمی شهدای وحیدیه از قبیل رینگ و کیسه‌بوکس و میت ورزشی اقدام نماید.
  • مقرر گردید جلسات شورای ورزش شهر وحیدیه هر سه ماه یک‌بار به‌طور مستمر برگزار گردد .
  • مقرر گردید در راستای ارائه خدمات مطلوب و ارتقاء کیفیت فضاهای ورزشی ، بازدیدهای دوره‌ای یک‌ماهه با حضور شهردار شهر وحیدیه ، ریاست اداره ورزش و جوانان ، نماینده شورای شهر و مسئول اداره ورزش و جوانان شهر وحیدیه و مربیان ورزشی اقدام گردد.
  • مقرر شد اداره ورزش و جوانان نسبت به اصلاح و تعمیر سخت‌افزاری فضاهای ورزشی ظرف مدت شش ماه اقدام نماید.

مقرر شد اداره ورزش و جوانان نسبت به تهیه 100 دست لباس کامل ورزشی به چهار تیم فوتسال به تیم‌های پاس نوین ، عقاب ، چکاد و فجر اقدام نماید.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

عکس روز