پیرو دعوت‌نامه شماره 30 /604مــورخ 98/11/05 ؛ نود و هفتمین  جلسه علنی دوره پنجم شورای اسلامی شهر وحیدیه روز دوشنبه مورخ 98.11.07 با حضور اعضای شورا با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز و  در ابتدای جلسه جناب آقای ششدهی راد فرارسیدن ایام حزن و اندوه فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها)صدیقه طاهره ،پاره تن پیامبر(ص)  و اسوه زنان عالم را به محضر مبارک حضرت بقیه‌الله الاعظم(روحی و ارواحنا له فداه)،رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران اسلامی به‌ویژه مردم ولایتمدار شهر وحیدیه تسلیت عرض نمودند.

در ادامه جناب آقای ششدهی راد ریاست محترم شورا از اعضای شورا ، مسئولین ادارات و شهروندان محترم در مراسم تشییع ، تدفین و مراسم یادبود مادر گرامی‌شان ، تقدیر و تشکر داشتند.

ریاست محترم شورا در ادامه جلسه ،گزارشی از جلسه اسناد مالکیت پلاک 74 قصطانک که با حضور مسئولین سازمان املاک و اموال بنیاد شهید (کوثر) استان البرز در محل دفتر شهردار محترم شهر وحیدیه برگزار شده بود ،ارائه و افزود : متأسفانه مدیریت محترم سازمان املاک و اموال بنیاد کوثر در جلسه حضور نداشتند و نماینده حقوقی بنیاد کوثر در این جلسه حضور داشتند و در این جلسه مقرر شد تعداد 165 پرونده که مدت دو سال مسکوت مانده بود ان شاءا... تا دهه مبارک فجر توسط اداره ثبت صادر و تحویل مالکین خواهد شد و همچنین  سایر اسناد باقیمانده  به‌زودی پیگیری و نسبت به صدور و تحویل به متقاضیان اقدام خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت : به‌زودی دفتر شورای حل اختلاف شهر وحیدیه جهت تسهیل در امورات حقوقی و حل اختلاف شهروندان محترم افتتاح خواهد شد .

در ادامه جناب آقای مهندس ابراهیمی گزارشی از جلسه تدوین دفترچه ارزش معاملاتی سال 1399 شهر وحیدیه ارائه و افزود: طبق جلسه‌ای که در دارایی برگزار شد قیمت‌های پیشنهادی مربوط به محدوده شهر وحیدیه به اداره دارایی ارائه که در جلسه آتی و نهایی بررسی خواهد شد .

وی تصریح کرد : با توجه به اهمیت ارزش معاملاتی برای شهروندان محترم که در نقل‌وانتقال املاک ،صدور مجوز ساختمان و قیمت کارشناسی املاک تأثیرگذار است ، متأسفانه اکثر شورای اسلامی شهرهای شهرستان نسبت به این موضوع بی‌اهمیت هستند  و در جلسات فوق شرکت نمی‌کنند . درصورتی‌که قیمت‌های پیشنهادی در دفترچه ارزش معاملاتی توسط اداره دارایی نزدیک به 80 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیداکرده که با توجه به اوضاع بسیار بد اقتصادی مردم ، باعث متضرر شدن شهروندان محترم خواهد شد. فلذا بنده در این جلسه حداکثر قیمت پیشنهادی از سوی شورای اسلامی شهر وحیدیه را حداکثر 10 درصد موافقت و پیشنهاد نمودم .

مهندس ابراهیمی در ادامه از بلوک‌بندی شهرها توسط اداره دارایی شهرستان انتقاد و خواستار اصلاح و طراحی این بلوک‌بندی توسط خود شوراهای شهرشدند سپس  افزود : اداره دارایی بر اساس قانون ماده 64 قانون مالیات مستقیم قصد دارد ظرف مدت ده سال آینده بصورت پلکانی قیمت‌های ارزش معاملاتی را به 300 درصد برساند که از آقای شیرعلی بیکی ریاست محترم شورای اسلامی شهرستان شهریار خواستار پیگیری این موضوع در جلسه شورای شهرستان شدند.

در ادامه جلسه هریک از اعضای شورا مطالبی پیرامون مسائل و مشکلات شهر به شرح ذیل عنوان و از شهردار محترم شهر وحیدیه خواستار پیگیری آنها شدند:

  • مطالعه، بررسي و انتخاب مکان جغرافيايي مناسب براي استقرار سوله بحران جهت پشتيباني و پیشگیری در مواقع بحران
  • اصلاح ، بهسازی و مرمت فضای سبز خیابان آیت اله خامنه ای
  • نارضایتی اکثر شهروندان محترم از ناحیه برق وحیدیه جهت عدم ارائه خدمات مناسب نسبت به تأمین روشنایی معابر
  • تأکید اعضای شورای اسلامی شهر نسبت به تشکیل کمیته نامگذاری


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

عکس روز