جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه با محوریت رسیدگی و حل مشکلات موجود در برج تاریخی بابامحمود  روز دوشنبه 31 تیر 1398 رأس ساعت 15:00 به ریاست جناب آقای ششدهی راد و با حضور اعضای شورا و میهمانان جلسه ، جناب آقای مهندس سلامت بخش شهردار محترم شهر وحیدیه و جناب آقای ستایش راد ریاست محترم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شهریار و مالکین املاک هم‌جوار ابنیه تاریخی برج مقبره بابامحمود که در فهرست آثار تاریخی ملی ثبت رسیده ،  با تلاوت آياتی از کلام‌الله جلسه وارد دستور كار گرديد . در ادامه ریاست و اعضای شورا در خصوص مسائل و مشكلات برج مقبره تاریخی بابامحمود مسائلي را عنوان و در ادامه با توجه به دعوت قبلی از رييس محترم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شهریار پیرامون تصمیم‌گیری جهت تملک و آزادسازی املاک هم‌جوار برج مقبره بابامحمود درخصوص بهره‌برداری در حوزه گردشگری ، توریستی و تفریحی در جلسه حاضر و توضيحات لازم ارائه نمودند .

در ادامه جناب آقای مهندس سلامت بخش شهردار محترم شهر وحیدیه ضمن خیرمقدم به میهمانان جلسه مطالبی پیرامون ابنیه تاریخی سطح شهر اشاره و افزود: شهر وحیدیه دارای بافت تاریخی و از موقعیت خاص و متمایز و ظرفیت مهم برای توسعه گردشگری در سطح شهرستان برخوردار است و شورا و شهرداری در حوزه حفظ و صیانت و بهره‌برداری در حوزه گردشگری ، توریستی و تفریحی بناهای تاریخی، نهایت تلاش خود  نموده و امید است اداره میراث فرهنگی نسبت به رفع مشکلات بناهای تاریخی جهت رونق صنعت گردشگری اقدامات لازم به عمل آورد.

در ادامه جناب آقای ستایش راد ریاست محترم اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شهریار از تعامل و همکاری شورا و شهرداری در حوزه ساماندهی و مرمت ابنیه تاریخی برج بابامحمود تقدیر و تشکر نمودند و افزود:برج تاریخی بابامحمود به لحاظ آثار تاریخی شاخص و از موقعیت خاص و متمایزی برخوردار است .

ریاست محترم اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شهریار در این نشست با اشاره به اهمیت آثار تاریخی و فرهنگی و اشیای تاریخی بر ضرورت صیانت و حفاظت از این بناهای تاریخی تأکید و تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد همکاری‌های بسیار خوب شورا و شهرداری در خصوص صیانت از بناهای تاریخی در شهر وحیدیه داشتیم .

وی اذعان داشت: برای حمایت از مرمت و احیای بناها و بافت‌های فرهنگی تاریخی از طریق بانک‌های عامل تسهیلاتی به مالکان و بهره‌برداران از بافت‌های تاریخی اختصاص می یابد  که موجب شکوفایی، حفاظت و صیانت از این آثار گران‌بهای میراث فرهنگی کشور خواهد شد و کمک شایانی به مدیریت یکپارچه در این بافت‌های تاریخی خواهد داشت.

در ادامه جلسه تصميمات لازم اتخاذ و مقرر گرديد :

مقرر گردید جلسه آتی شورا با حضور کارشناس مربوطه و مالکان اراضی پیرامون برج مقبره بابامحمود  ، صحت اسناد مالکیت بررسی تا نسبت به توافق نهایی اقدام گردد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

عکس روز

آخرین گزارش جلسات

نود و پنجمین جلسه شورا با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و  نمایندگان ورزشکاران  شهر وحیدیه برگزار شد.

نود و پنجمین جلسه شورا ب...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر وحیدی...
نود و چهارمین جلسه علنی دوره پنجم شورای اسلامی شهر وحیدیه برگزار شد.

نود و چهارمین جلسه علنی...

پیرو دعوت‌نامه شماره 30/561 مــورخ 98/10/15؛ نود و...
نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه  برگزار شد.

نود و سومین جلسه شورای ا...

نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه روز دوشنب...
نود و دومین جلسه شورا با حضور معتمدین شهر وحیدیه برگزار شد.

نود و دومین جلسه شورا با...

نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه روز دوشنب...
نود و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه برگزار شد.

نود و یکمین جلسه شورای ا...

نود و یکمین جلسه علنی دوره پنجم شورای اسلامی شهر و...
نودمین جلسه دوره پنجم شورای اسلامی شهر وحیدیه برگزار شد.

نودمین جلسه دوره پنجم شو...

پیرو دعوت‌نامه شماره 30/478مــورخ 98.9.2؛ نودمین ج...
هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه برگزار شد.

هشتاد و هشتمین جلسه شورا...

پیرو دعوت‌نامه شماره 44/443مــورخ 98/08/11 ؛ هشتا...
هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی و سومین جلسه شورای ورزش شهر وحیدیه برگزار شد.

هشتاد و هفتمین جلسه شورا...

پیرو دعوت‌نامه شماره 30/385مــورخ 98/07/13؛ هشتاد...
هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر وحیدیه برگزار شد.

هشتاد و ششمین جلسه شورای...

پیرو دعوت‌نامه شماره 30/376مــورخ 98/07/01 ؛ هشتاد...