خجسته ميلاد يازدهمين کوکب درخشان آسمان امامت و ولايت ٬ يازدهمين حجت حقباب المهدي ٬ حضرت امام حسن عسگري  عليه السلام بر شيعيان مبارك

بسم الله النور

ده مژده كه نخل دل ما برگ و برى داد  ***    زيرا شجر باغ رسالت ثمرى داد

     اى ساقى گل چهره بده باده كه امشب  ***   بر ما صدف بحر ولايت گهرى داد

    از نسل نبى و على و فاطمه خالق    ***     بر خلق جهان بار دگر راهبرى داد

امام حسن عسکری (ع) می فرمایند: از جمله تواضع و فروتنى، سلام کردن بر هر کسى است که بر او می گذرى و نشستن در پایین مجلس است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر وحیدیه متن کامل پیام بدین شرح است:

آسمان، دیده بر زمین گشوده بود و مدینه، شب انتظارش را به دست صبح امید می سپرد که ناگاه در صبح دمی حیات بخش، آفرینش، تولّدی دوباره کرد ویازدهمین روشنگرش رابه هستی بخشید. عرش، به برکت میلاد جهان افروز امام عسکری علیه السلام بَزم شادی گستراند و باران صلواتش را بر سرای امامِ هدایت و هادی دین فرو فرستاد. زمین در تولّد نوگل بوستان ولایت، دامان سخاوتش را به روی طبیعت گشود و از عطر حضورش که الهام بخش جان ها بود، لبریز گشت.

ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع ) نقطه عطفی در تاریخ تشیع بود. آماده سازی شیعیان برای ورود به دوران غیبت  منجی بزرگ عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج) مسئولیت خطیری  بود که با صبر و بردباری و درایت بی نظیر ایشان  به نیکوترین شکل به انجام رسید.

 ایشان در دوران امامت پر بار خویش،  آثار مهمی از تفسیر قرآن و نشر احکام و بیان مسائل فقهی بر جای گذاشتند و بهره مندی مسلمانان از  تعلیمات عالیه قرآنی،  تبحر مسلمانان در فقه و فلسفه، ترویج  مناظرات کلامی و نهادینه کردن اصل امامت در جامعه مسلمین، از دیگر برکات دوران امامت حضرت امام حسن عسگری (ع) بود.

اعضای شورای اسلامی شهر وحیدیه ، فرا رسیدن هشتم ربيع الثاني سالروز ولادت با سعادت يازدهمين واسطه فيض خداوند، حضرت امام حسن عسگري (ع) را به عموم مسلمانان به ويژه شهروندان محترم شهر وحیدیه تبریک و تهنیت عرض می نمائیم. اميدواريم خداوند متعال توفيق پيروى آن امام همام را به همه ما عنايت فرموده ودر فرج فرزند بزرگوارش حضرت مهدى (عليه السلام) تعجيل فرمايد.

                                                                                               شورای اسلامی شهر وحیدیه


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد